ZUŠ Open – 30. května 2017

www.zusopen.cz

ZUŠ OPEN 2018

II. Celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru.

• Základní umělecké školy představí svůj program v rámci jednoho společného dne ve čtvrtek 24. května 2018.
  • Program pro širokou veřejnost po celé České republice.
  • Hudba, tanec, divadlo, výstavy v podání malých umělců v malých i velkých městech.
  • Den oslav, sdílené radosti a respektu k unikátnímu systému základního uměleckého vzdělávání.
  • Prostor pro setkání žáků, pedagogů, rodičů a všech, kteří mají zájem o umění a kultivaci nejmladší generace.

Akci pořádá Nadační fond Magdalény Kožené ve spolupráci s Asociací ZUŠ.

ZUŠ OPEN v Třebíči – 24. května 2018

Dopolední blokDílny pro předškolní děti z MŠ /budova ZUŠ - Fórum/

Odpolední blokZávěrečný koncert – všechny obory – Třebíč - Divadlo Pasáž

Bližší informace budou doplněny.

ZUŠ OPEN 2017

I. Celostátní happening, jehož cílem je upozornit na unikátní systém uměleckého vzdělávání v České republice. Do této akce se zapojí 338 základních uměleckých škol.

Akci pořádá Nadační fond Magdalény Kožené ve spolupráci s Asociací ZUŠ.

Nad akcí převzali záštitu mj. ministryně školství Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D. a ministr kultury Mgr. Daniel Herman.

Akci podporuje Česká televize a Český rozhlas.

ZUŠ OPEN V TŘEBÍČI – 30. května 2017

ZUŠ Open v Třebíči je součástí Třebíčského kulturního léta 2017, které zastřešuje MKS Třebíč.

Projekt ZUŠ Open v Třebíči je celodenní akce rozdělená do pěti bloků

I. BLOK

Program pro předškolní děti z MŠ /budova ZUŠ - Fórum/ - 9:00 a 10:30

II. BLOK

Vzdělávací program Oživlé obrazy pro děti ze ZŠ a širokou veřejnost /Karlovo nám. – pódium/ - 10:00 a 11:00

III. BLOK

Program pro širokou veřejnost /Karlovo nám. – pódium/ - 14:00 – 16:00

IV. BLOK

Průvod žáků a učitelů ZUŠ Třebíč centrem města  - 16:00 – 17:00

V. BLOK

Závěrečný koncert ZUŠ Třebíč /divadlo Pasáž/ - 18:00 – 20:00

Vystoupení všech čtyř oborů ZUŠ - tradiční akce školy

Děkujeme Zdravému městu Třebíč za poskytnutí finančního příspěvku z Grantového systému na tento projekt.

Milé kolegyně, vážení kolegové,

ve středu 7. února tohoto roku proběhlo ve Foyer divadla Pasáž slavnostní ocenění vybraných projektů Grantového systému Zdravého města Třebíč za rok 2017.

V grantovém programu Kultura byl náš projekt ZUŠ Open v Třebíči zvolen jako nejlepší. Proto mi dovolte vám všem a vašim žákům upřímně a velmi poděkovat za práci, kterou jste vynaložili při přípravě a realizaci celostátní happeningové akci ZUŠ Open 2017.

Touto cestou děkuji také za finanční příspěvek Zdravému městu Třebíč. Rovněž děkuji za součinnost a ochotnou pomoc Městu Třebíči, Městskému kulturnímu středisku Třebíč a Městské policii Třebíč.

Tato celodenní akce měla obrovsky vstřícnou odezvu a v historii školy byla naprosto ojedinělá. Dokázali jsme ukázat široké veřejnosti smysluplnost naší práce a za to vám ještě jednou z celého srdce děkuji.

Jiří Suchánek – ředitel ZUŠ Třebíč