Akordeonový soubor

Akordeonový soubor začínal v roce 2007 jako akordeonové trio, ke kterému se postupně přidávali další hráči. V současné době se čistě akordeonové složení rozšířilo také o hráče na EKN.

Repertoár souboru je pestrý, obsahuje skladby různých žánrů, od lidové muziky přes populární melodie, úpravy klasických děl i skladby současných autorů.

Účastní se různých vystoupení, ať už koncertů pořádaných ZUŠ, vyhrávání seniorům, hraní pro školy a školky, pro nemocnici, ale koncertovali jsme i v Německu nebo rakouském partnerském městě Lilienfeld.

2 P1010583 DSC_0007

Akordeonový soubor spolupracuje i s ostatními odděleními naší školy. V minulosti jsme již připravovali společné skladby se souborem zobcových fléten, houslovým a kytarovým souborem. Ve spolupráci s flétnovým a trumpetovým souborem tvoříme v současné době větší celek, tzv. „ Fletruak Orchestra“, se kterým pravidelně vystupujeme na vánočních a závěrečných koncertech naší ZUŠ, na Rozeznělé Třebíči, ale také na akordeonových přehlídkách.

Akordeonový soubor pracuje pod vedením Mgr. Dany Fialové.

DSC_1028 trebic_kidsforkids_2019-103 IMG_9232 21 P1580192