OZNÁMENÍ

Těšíme se na Vás v novém školním roce.

Podrobnosti o zahájení školního roku 2019/2020 budou doplněny.

Připravujeme

Slavnostní odhalení pamětní desky

Třebíč – Borovina. Alternátor. Slavnostní odhalení pamětní desky pplk. in memoriam Bedřicha Kružíka. V programu vystoupí DPS Osmina a Resonance pod vedením Mgr. Heleny Valové.

Czech jewish experience

Třebíč. Zadní synagoga. V programu vystoupí žáci ze třídy Hany Horké.

Proběhlo

Prázdninové sborové soustředění

Loučná nad Desnou. DPS Osmina a Resonance – Mgr. Helena Valová. Ve dnech 25. – 30. srpna 2019.

Taneční soustředění

Chata Doubravka u Chotěboře. Žáci a učitelky tanečního oboru – Mgr. Marika Indrová, Bc. Zuzana Glabasňová, Mgr. Ivana Jančoková, Bc. Martina Novotná. Ve dnech 3. – 10. srpna 2019.

Základní umělecká škola - ZUŠ Třebíč

Naše škola se nachází v prostorách budovy Fórum na Masarykově náměstí a v Soukopově ulici v Třebíči. Zřizovatelem je město Třebíč. Má detašovaná pracoviště v Třebíči - Kpt. Jaroše 863, Okříškách, Jaroměřicích nad Rokytnou a Rokytnici nad Rokytnou.

Počátek uměleckého vzdělávání v Třebíči je spojen se vznikem Městské hudební školy v roce 1945.
V průběhu času škola sídlila v různých budovách, měnila svůj název (LŠU, ZUŠ) a rozšiřovala se o další vyučované obory.
V roce 1990 se sídlem školy stala budova Fórum na Masarykově náměstí. V roce 1994 byla v Třebíči
založena Základní umělecká škola Resonance se sídlem v Soukopově ulici.
1. ledna 2012 došlo ke sloučení obou škol v jeden právní subjekt pod názvem Základní umělecká škola Třebíč.

P1590297   Kopie - Foto ZUŠ 21. 3. 06 108 (2)

Poděkování

Společnost LIDL Česká republika v.o.s. předala finanční dar ve výši 88 050 Kč, který je určen ZUŠ Třebíč na vybavení učebny literárně dramatického oboru.

Děkujeme za podporu

Rada Kraje Vysočina dne 7. března 2017 rozhodla o poskytnutí dotace ve výši 140 000 Kč na generální opravu klavíru značky Steinway & Sons. Klavír je využíván na koncertech, soutěžích a dalších akcích v koncertním sále školy.

Okresní a krajská kola soutěží ZUŠ jsou organizována za finančního přispění Kraje Vysočina.

Banner iZUŠ

Projekt ZUŠ Třebíč – Šablony

Cílem projektu je osobnostně profesní rozvoj pedagogů, podpora rozvojových aktivit žáků, aktivity rozvíjející ICT, spolupráce s rodiči žáků a s veřejností.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.