Kytarový orchestr

Děti dětem VII - 12. května 2010 trebic_kidsforkids_2019 VO logo ZUS 85 318190109_497970462154772_6837604201418603090_n

Kytarový orchestr pracuje v naší ZUŠ od ledna 2004.  Orchestry tohoto typu mají dlouholetou tradici v západní Evropě, zejména v kombinaci s mandolínami.

V současné době pracují v naší ZUŠ tři skupiny kytarového orchestru:

A - pro začátečníky v komorní hře, i pro žáky, kteří chtějí začít dříve než před povinnou komorní hrou.

B - pro mírně pokročilé, kteří už jsou zvyklí hrát skladbu s více hlasy a vystoupili již různých koncertech.

C - pro pokročilé, kteří mají dobrý základ hry na kytaru a předpoklad ke složitější souhře.

Orchestr hraje zejména upravené nebo komponované skladby pro tyto specifické druhy orchestrů, a to od renesance až po současnost. Hrajeme koncertní literaturu ze všech dob včetně skladeb od Queen apod.
Repertoár souboru je uzpůsoben jak pro žáky z PHV, tak i pro starší a zkušenější hráče nebo učitele.

Kytarový orchestr se účastní koncertů naší ZUŠ, pravidelně vystupoval na benefičních koncertech Děti dětem a v rámci tohoto projektu také několikrát vystoupil v Německu. Hraje také na vernisážích  a akcích města Třebíč.

kytarovy orchestr C 2020 kytarovy orchestr B 2019 2 7 8 9 10

Přivítáme každého žáka, který by chtěl hrát společně s ostatními kytaristy, a doufáme, že se soubor v příštích letech rozroste.

Vedoucím kytarového orchestru je Bac. Frank Spekhorst

Rothenburg - 20. března 2010 Děti dětem VII - 12. května 2010 Děti dětem VII - 12. května 2010 87 trebic_kidsforkids_2019 kytarovy orchestr

Zvukové nahrávky kytarového orchestru ze dne 22. března 2023

Amazing Grace - spiritual (arr. F. Spekhorst)