Hudební obor

Skupina Dominanta

Skupina s názvem Dominanta vznikla v září 2016 a její základ je složen ze žáků studijního zaměření EZHZT a EKN. Poznatky z těchto studijních zaměření prakticky uplatňují při hudebních aranžmá, programování spojené s využitím PC a hudebních software, nahrávání doprovodů a vlastní hře na hudební nástroje se spoluhráči. Účastní se také zapojení a ozvučení aparatury.

Při vlastní hře uplatňují maximální využití technických možností elektronických klávesových nástrojů a dalších hudebních zařízení.
Žáci sledují novinky a hity z české i světové hudební tvorby, ze kterých pak společně vybírají skladby do svého repertoáru. Učí se vzájemné spolupráci a komunikaci hudebníků(spoluhráčů) při společném nácviku a celkovému přednesu na pódiu.

Skupina úspěšně vystupuje na koncertech naší ZUŠ. Průběžně připravuje hudbu a společný doprovod pro zpěvačky a zpěváky, které doprovází na vystoupeních.

Na vystoupeních spolupracují i s ostatními obory.

31 IMG_20220526_174137

Skupina Dominanta pracuje pod vedením Miloše Elšíka.