ZUŠ TŘEBÍČ

prostor pro vzdělávání, spolupráci a setkávání

Piana do škol

V září letošního roku odkoupila Nadace Karla Komárka Family Foundation 11 klavírů od firmy Petrof, které měly být původně prodány do Číny. Z důvodu návštěvy Miloše Vystrčila na Taiwanu však nakonec nebyl obchod realizován. Nadace K. Komárka se rozhodla odkoupené klavíry věnovat českým školám prostřednictvím grantové výzvy Piana do škol.

Třebíčská ZUŠ se do grantové výzvy také přihlásila. Se svým projektem byla odbornou komisí vybraná do druhého kola spolu s dalšími 50 školami. Na 11 zmiňovaných klavírů bohužel nakonec nedosáhla. Nadace se však rozhodla vyhlásit sbírku, jejímž cílem je vybrat finanční prostředky na pianina pro zbývajících 45 škol.

Průměrné stáří klavírů v základních uměleckých školách je 49 let a málokterá škola si může dovolit pořídit nový klasický klavír nebo pianino ze svých vlastních prostředků za několik stovek tisíc. A klavír provází děti při vzdělávání v ZUŠ po celou dobu, napříč všemi obory.

Tímto se na vás obracím s prosbou, zda byste mohli naši školu podpořit a pomoci jí tak získat nové pianino od české firmy Petrof. Na webových stránkách www.pianadoskol.cz najdete vedle informací o sbírce krátkou prezentaci naší školy a také informace, jak naši ZUŠ finančně podpořit. Budeme vděční za jakoukoliv finanční částku. Cílová částka pro každou školu je 219 000 Kč.

Pokud se rozhodnete naši ZUŠ podpořit, jako poděkování velmi rádi zveřejníme vaše jméno nebo logo vaší společnosti na našich webových stránkách v sekci Partneři. Nadace Karla Komárka Vám také na požádání vystaví potvrzení o daru.

Děkujeme za vaši případnou podporu.

Eva Vaňková – ředitelka ZUŠ